Silver Starters Polska
21718
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21718,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Czym jest Silver Starters?

Jesteś w wieku 50+, pracujesz, jesteś na emeryturze lub nie masz w tej chwili pracy ale masz pomysł na własny biznes i zastanawiasz się jak zacząć? Darmowy program szkoleniowy Silver Starters da Ci wiedzę i narzędzia, które pomogą Ci wystartować z Twoim własnym biznesem!


Od pomysłu do własnej firmy
Silver Starters to program szkoleniowo-rozwojowy, w ramach którego osoby w wieku 50+ uczą się podstaw przedsiębiorczości. Uczestnicy, biorąc udział w ośmiu modułach szkoleniowych online i korzystając z indywidualnego coachingu prowadzonego przez ekspertów, dowiedzą się jak stworzyć własny biznes. Od uczestników nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności. Uczysz się we własnym tempie, tylko tego, czego chcesz się nauczyć i pomijasz to, co już wiesz. Czas trwania kursu to około szesnaście godzin na moduł.

Podczas kursu otrzymasz dostęp do materiałów dydaktycznych, w tym filmów, artykułów i linków do stron internetowych. Będziesz też mieć możliwość interakcji i wymiany informacji z innymi uczestnikami i trenerami. Osiem modułów jest podzielonych na trzy części: 1) Przedsiębiorca: poznasz sposób myślenia i umiejętności wymagane to tego, aby zostać przedsiębiorcą. 2) Pomysł: zweryfikujesz, czy Twój pomysł jest wykonalny. 3) Firma: dowiesz się jakie są kolejne etapy budowania własnej firmy. Poruszane tematy obejmują m.in.: potrzeby klientów, modele finansowe, marketing i prototypowanie.


Czy ten program jest dla mnie?
Czy masz 50 lat lub więcej?
Czy myślisz o założeniu swojego własnego biznesu?
Czy możesz poświęcić do 16 godzin na każdy z ośmiu modułów szkoleniowych?
Czy masz komputer, laptop lub tablet z dostępem do internetu?
Czy znasz angielski? (szkolenia będą w lokalnym języku [holenderski, polski, portugalski, włoski], ale część materiałów będzie w języku angielskim)

Czy Twoja odpowiedź na te pytania brzmi TAK? W takim razie program Silver Starters jest właśnie dla Ciebie!


Cele szkoleniowe
Program uszyty na miarę twoich potrzeb, oczekiwań i umiejętności pozwoli zamienić Twój pomysł na funkcjonujący biznes. Zbuduj swoją przyszłość!

Wiedza i umiejętności

 • Jakie są potrzeby klientów
 • Jak wykorzystać metodę design thinking
 • Jak weryfikować założenia i przeprowadzać eksperymenty
 • Podstawowe modele finansowe
 • Podstawy marketingu (także internetowego)

Przygotowanie planu biznesowego

 • Jak zamienić potrzeby klientów na produkt lub usługę
 • Internetowe źródła informacji
 • Jak badać rynek i analizować dane
 • Jak prezentować swój pomysł na biznes

Własny rozwój i postawa

 • Jak znaleźć w sobie ducha przedsiębiorczości
 • Jak zamienić pomysł w dobrze funkcjonujący biznes?
 • Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu własnej działalności?
 • Jak utrzymać równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym?

Szczegółowy program będzie przesłany uczestnikom. Zaglądaj na naszą stronę lub daj nam znać, jeśli chcesz otrzymać więcej informacji e-mailem.


Osobisty trener
Ważnym elementem programu jest wsparcie osobistego trenera ukierunkowane na indywidualne oczekiwania i potrzeby uczestników. Wśród trenerów znajdą się praktycy świata biznesu: eksperci w obszarze sprzedaży, marketingu, badań rynkowych, finansów, itd.


Na własny biznes nigdy nie jest za późno
Wiele osób myśli o tym, aby pewnego dnia założyć własną firmę i łączyć ją z pracą lub aktywnością zawodową na emeryturze, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Badania pokazują, że osoby powyżej 50. roku życia, które rozpoczynają własną działalność, mają dwa do trzech razy większe szanse na sukces dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy i sieci kontaktów.

John Pemberton miał 55 lat, kiedy wprowadził na rynek Coca Colę. Pułkownik Sanders miał 65 lat, kiedy założył sieć fast foodów KFC. Mimo to prawie wszystkie szkolenia związane z zakładaniem własnego biznesu są skierowane do młodszych osób.

Harmonogram

Start: 24 września 2020 Czas trwania: osiem modułów szkoleniowych oraz spotkania z trenerami Koniec: 27 listopada 2020my nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore adipiscing elit magna aliquam erat volutpat.

Poprzednie edycje

W 2019 roku z sukcesem przeprowadziliśmy dwa programy pilotażowe: w Holandii i w Polsce. Opinie uczestników na temat programu były bardzo pozytywne.

p

Kontakt i zgłoszenia

Ewa Nocuń
senior project manager
ewa.nocun@umed.lodz.pl

 

Uczestnicy są przyjmowani do programu na podstawie kryteriów i swojej motywacji.

Możesz zgłosić się do udziału za pomocą poniższego formularza rejestracyjnego. Kilka tygodni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz e-mail z dalszymi informacjami.

Tak, chcę zgłosić się do programu.

Wypełnienie i przesłanie zgłoszenia do niczego Cię nie zobowiązuje. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie dalszych kroków. Wysyłając formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Twoje imię

Twój e-mail

Może nie wypada pytać, ale czy możesz podać nam swój wiek?

Krótki opis Twojego pomysłu na biznes